OFC FENJER - HMNK KOMBINOVANA 12:10 (7:3)

MJESTO IGRANKE: Podljubelj, navodno u Sloveniji
SASTAVI: Fenjeraša, manje 2, Kombinovanih, taman tj jedva za igranku
GLEDATELJA: 2, rođeni slovenci, Živorad iz Čačka te Mensur iz Bjeljinje

OFC FENJER: Volkan7, Globy 6, Ibro 8, Meho 7, Ferčo 7, Suli 7,Halil 7
HMNK KOMBINOVANA: Čovjek 7, Paun 7, Cvrčak 7, Prof 7, Vepar 8,66

GOLOVI: Ibro(4), Meho(2), Suli(2), Halil(2), Globy(1) Prof(1AG) OFC F
Vepar(6), Cvrle(2),Paun(1),Prof(1)-HMNK K

UTAKMICA: Sve je počelo ranom zorom negdje oko pol8, Suli je skupio svoje ljude, Paun također, Profa dođe po Ibru, ali kratki poziv od Volkana govori da se mora pokupiti I vepra. Profa i Ibro kafenišu, zovu ga do iznemoglosti na najjače, ovaj ne odgovara, i tamo negdje pri 75 pozivu, Vepar javlja da je spreman. Odlaze po njega, ovaj pijan ko majka zemlja. Dan ranije se doznaje da je Lac sjeban od Globyevog udarca, Mus sjeban od Globya još od prije, oni ne idu na finale, drama! VVII Čovjek zove Jastreba da uzima tenfe, te Skipera da se spremi. Oni spremni, ali za cuganje! Nakon sati si sati vožnje kroz ogromnu zemlju stiže se na mjesto (ne)sreće. Kad tamo plus 200 u hladu a golovi veći neg u Areni. Kaj ćemo sad, Profa staje na gol, zamjena nemaju, njih ima, al nema Danila, dal' je to šansa? Ispostavilo se da i nije. Nakon par minuta već je 3:0, Cvrle je vratio nadu nenadanim udarcem u gol, no vrućina čini svoje te Fenjeraši lagano poentiraju kak ih volja. Vepar bacio sidro i kamen od 3 tone u njihovom šestercu te poentira malo po malo na dodavanje Profe, vraćanje u obranu? stran pojam. Na svaki njihov gol, oni odgovaraju brzom kontrom. I tak malo po malo došli turci do 11:6, kao sve je gotovo, ali iznemogli Kombinovani se vraćaju do 11:10, još jedna minuta nade, bar za penale, ali Meho ko pravi direktor multinacionalne kompanije riješava stvar, vremena više nema i ode i kup, a u p.....m......!!!!!

UZROK I POSLJEDICE PADA: Vrlo duga priča, o tome ćemo jednom drugom prilikom, razočaranje je veliko.

NAKON UTAKMICE: Roštilj u brdima blizu Austrije, pečenjari Profa i Jastreb aka Momčilo i Živojin, ostatak ekipe sam čeka kad će više meso biti gotovo....nastavak izvještaja uskoro slijedi