OFK FENJER UZEO KUP

OFK FENJER - HMNK KOMBINOVANA 6:4 (3:3)
Strijelci: 1:0 Ibro 2:0 Ibro 2:1 Vepar 2:2 Grizli 2:3 Čovjek
3:3 Ibro
Jedanaesterci: 4:3 Meho 4:4 Profesor 5:4 Ševa 5:4 Patak brani udarac Vepra 6:4 Fotograf 6:4 Patak brani udarcac Ribara 6:4 Profesor brani udarac Ibre 6:4 Čovjek promašuje gol

OFK FENJER: patak 8, fotograf 7,5 skiper 7,5 meho 7,5 ibro 9,5 ševa 7,5
HMNK KOMBINOVANA: bratić 7,5 grizli 7 vepar 7 čovjek 7 profesor 7 ribar 7 jastreb 7
IGRAČ UTAKMICE : IBRO
Sva tri pogotka za Fenjer, zadnji, treći u posljednjim trenucima utakmice i dvojbe oko igrača utakmice nije bilo.

Naše dvije najbolje momčadi zasluženo su se plasirale u samu završnicu Kupa. Pravu nogometnu poslasticu s triler završetkom jučer su nam priuštile obje momčadi. Šteta je samo što je malen broj gledatelja prisustvovao tako uzbudljivoj utakmici ali vjerujemo da je ovo bila odlična pozivnica za iduću godinu i najava vrhunskog nogometa u idućoj sezoni.
Po izuzetno teškom vremenu kako za gledatelje tako i za igrače utakmica počinje standardnim ispitivanjem snaga i opreznom igrom s obje strane. U prvom poluvremenu bez puno prilika fenjeraši dolazi lagano do prednosti od 2:0, individualnim majstorijama Ibre. Izgledalo je da će mudrom igrom lagano održati prednost do kraja utakmice. Međutim u drugom poluvremenu, fizički spremniji kombinovani koriste nešto opušteniju igru fenjeraša i preko vepra i grizlija poravnavaju rezultat. Utakmica kao da tek tada počinje jer nedugo zatim preko čovjeka dolaze u vodstvo i fenjeraši u tom trenutku izgledaju konfuzno i razbijeno. Tada svi igrači na terenu daju posljednje atome svoje snage i prilike sijevaju na obje strane. Veliku priliku kombinovani imaju kod vodstva od 3:2 i tu vjerojatno propuštaju rješiti utakmicu u svoju korist. Fenjeraši pritišću ali njihovi napadi su jalovi i neefikasni. U zadnjim minutama utakmice, Ibro krade jednu loptu zadnjem igraču obrane kombinovanih, zaobilazi golmana i poravnava rezultat na 3:3. Nakon toga obje momčadi do kraja utakmice više paze da ne prime pogodak nego kako da ga zabiju i dolazimo do jedanaesteraca koji rješavaju pitanje pobjednika kupa.
Na opće iznenađenje i iz nama nepoznatih razloga, kombinovani mjenjaju standardnog golmana bratića i na gol staje ipak neiskusniji profesor.
To se pokazalo pogrešnim potezom jer je profesor uspio obraniti jedino udarac Ibre, dok je s druge strane Patak skinuo udarce VeprA i Ribara a Čovjek je preplašen i umoran promašio cili gol.
I slavlje fenjeraša je moglo početi.

KUTAK ZA SPORNI TRENUTAK: U drugom poluvremenu bilježimo jedini sporni trenutak na utakmici. Profesor vuče sam loptu prema golu, Patak mu istrčava i uklizava u noge. Profesor pada i traži najstrožu kaznu. Mišljenja su podijeljena. S tribina je izgledalo kao čisti penal ali golman fenjeraša tvrdi da je prvo pokupio loptu a nakon toga da je profesor pao preko njega. Teška situacija za suca (kojeg nije bilo). Kako god, penal nije sviran i tu priča završava. Sliku možete pogledati u galeriji slika pod brojem 51.

NAKON UTAKMICE:
Kad su se strasti malo smirile i igrači se pod tušem ohladili bilježimo lijepu sliku za naše nogometne prilike.
Obje momčadi zajedno odlaze na večeru u najpoznatiji vrbovečki restoran (Hvala gazdi Draženu) i ovdje uz zvuke tamburica i gitara slave i tuguju. Nije zabilježen niti jedan incident a za posebnu je pohvalu što igrači naših dviju najboljih momčadi pjevaju pjesme od Dalmacije, preko Zagorja do Slavonije i nije se čuo niti jedan turbo folk hit toliko karakterističan za hrvatske nogometaše.
Nakon večere svi su željeli ugostiti pobjedničku momčad fenjera. Oni se odlučuju na proslavu u poznatom dugoselskom klubu Gallery, na izričito inzistiranje gazdarice Barbare, čime su joj učinili veliku čast i njezinom klubu priskrbili medijsku pozornost. Ona se pobrinula za vrhunske manekenke i intimnu atmosferu a u klubu je primjećen i paun, navodno ozljeđeni igrač kombinovanih što mu nije smetalo da cijelu noć vlada disko podijem.